Hovězí kostky na smetaně se žampiony v pomalém hrnci

Pokud se hovězí umí udělat, je vždy zárukou výborného jídla. S pomalým hrncem je to brnkačka, takže dnes padla volba na hovězí se smetanou a moc jsme si pošmákli. S bramborovými noky to byla opravdu lahoda.

2 větší cibule

600 g hovězího masa
200 ml 31% smetany
200 g žampiónů
1 lžička sádla
sůl
pepř
kmín
50 ml vody
(hladká mouka na zahuštění)
gnocchi na přílohu

Cibuli nakrájíme na kostičky a vložíme ji na dno pomalého hrnce. Hovězí maso nakrájíme na větší kostky, důkladně osolíme, opepříme a vložíme k cibuli. Vše posypeme kmínem, přidáme sádlo a podlijeme troškou vody, aby se maso pěkně dusilo. Pomalý hrnec zapneme na 4-5h na II. stupeň nebo na 7-8h na I. stupeň. Zhruba 1h před koncem vaření vyndáme maso, přilijeme smetanu a rozmixujeme cibuli s omáčkou, aby v ní nebyly kousky. (Tento krok samozřejmě není nutný). Poté maso vrátíme zpět, přidáme žampióny, aby se pěkně prohřály, necháme vše dojít doměkka a dle potřeby dohustíme či nikoliv. Pokud dohušťujete, použijte mléko s moukou místo vody, omáčka bude krémovější. Jakmile je vše krásně měkké, podáváme s bramborovými noky.

Doporučení:
- uvedené množství stačí na 3-4 porce
- pokud máte opravdu poctivou smetanu, není potřeba dohušťovat moukou, gnocchi přebytečnou      tekutinu případně nasáknou
- vhodnou přílohou je i houskový knedlík


POSTUP PŘÍPRAVY:

Komentáře